Kompakt-SUV-en lanseres først i 2028:
Polestar 7 skal lages i Slovakia

SPØKELSESKLADD: Nøyaktig så mye vil Polestar avsløre på nåværende tidspunkt om hvordan Polestar 7 blir seende ut.


Bilmerket har signert en intensjonsavtale med Volvo Cars som utviklings- og produksjonspartner for Polestar 7.

Først kommer sedanen Polestar 5 og sportsbilen Polestar 6.

Deretter kommer bilmerkets Volvo EX30-konkurrent, Polestar 7, og den kommer ikke før i 2028.

Polestar 7:

Annonserer kompakt-SUV

melder Polestar at modellen skal produseres i Slovakia.

Polestar har nemlig inngått en intensjonsavtale med Volvo Cars at Polestar 7 skal produseres ved Volvos nye fabrikk i Košice.

Dermed er det åpenbart at bilmerket fortsatt vil utnytte synergier fra Geely Holding-konsernet, som både Volvo og Polestar er en del av.

Mer som dette?

Meld deg på vårt nyhetsbrev
– få elbilstoff rett inn i innboksen!

Byggingen av Volvo-fabrikken i Slovakia startet i 2023 og skal snart være ferdig.

Fabrikken er strategisk plassert med gode logistiske forbindelser til europeiske markeder.

Polestar 7 vil dessuten benytte teknologibasen fra Volvo Cars, inkludert komponentdeling, celle-til-karosseri-teknologi med oppdatert batteritetthet og ytelse, samt den nyeste generasjonen av egenutviklede e-motorer. 

Bli medlem i dag!

Les også