Lars Petter har dilla på Nissans elbil-klassiker:Nå har han kjøpt sitt femte blad Leaf

Lars Petter Slettevold fra Fredrikstad kjøpte sin første Nissan Leaf i 2011. Siden har han kjøpt ny hver gang modellen har kommet i ny utgave.
Det kan virke som denne østfoldingen har sin egen lille konkurranse gående i den noe smale disiplinen «jevnlige Nissan Leaf-kjøp».
I hvert fall har han nylig kjøpt sin femte nye Leaf hos Brennes Auto i Sarpsborg, og dermed ble han også den aller første i Østfold til å motta den siste generasjonen av elbilmodellen fra Nissan.
Kjøpet føyer seg pent inn i rekken av Leaf-kjøp for østfoldingen. Slettevold kjøpte nemlig også fylkets aller første Leaf i 2011, og siden har det blitt flere Leaf-handler – der dette er den femte i rekken.
– Jeg bytter hver gang det kommer en ny modell, sier Lars Petter Slettevold.
80 000 Leaf på norske veier
Siden lanseringen i 2010 har Nissan Leaf solgt nærmere 700 000 eksemplarer globalt, og modellen satte i sin tid standarden som verdens første massemarkeds-elbil.
I Norge er det solgt over 80 000 eksemplarer av modellen så langt, og Leaf var lenge Norges vanligste bilmodell, før den i fjor ble forbigått av Teslas Model Y.
Nylig ble det kjent at Nissan justerte ned prisene på nye Leaf samtidig som den siste generasjonen Leaf inntok bilbutikkene.
Prisen på innstegsmodellen med 52 KWt batteri ble justert ned med 20 000 kroner og koster nå 349 900 kroner.
Innstegsmodellen med 75 KWt batteri ble også justert ned med 20 000 kroner, til 399 900 kroner. De øvrige Leaf-variantene ble justert ned med 15 000 kroner.





